Dijital Bask覺 Bursa, Bursa Matbaa, Bursa Dijital Bask覺

Bursa Maliye Anlaşmalı Matbaa / Bursa Maliye Anlaşmalı Matbaa

Fatura Basımı yaptırmak isteyen mükelleflerin, vergi levhası fotokopisi, gerçek şahıs ise nüfus cüzdan fotokopisi, tüzel kişiliğe haiz şirket ise imza sirküsü fotokopisini matbaaya ibraz etmesi gerekmektedir. Yalnızca anlaşmalı matbaa sıfatı taşıyan matbaalar tarafından fatura basılabilir. Bu belgeleri fax veya e-mail yoluyla bize bildirin tasarımınızı yapalım onay aldıktan sonra 3 iş günü içinde işinizi paket teslim olarak kapınıza kadar getirelim.

Fatura basımı işlemlerinizde 20 senelik matbaa sektörü tecrübemiz, uygun fiyatlarımız, zamanında teslimat ve kaliteli hizmet anlayışımız ile çözüm ortağınız oluyoruz. Bursa fatura basımı işlemleriniz için bize 0532 557 96 86 numaralı telefondan ulaşıp sipariş verebilirsiniz.

bursa matbaa anlaşmalı fatura irsaliye

İRSALİYELİ FATURA BASIMI

İrsaliyeli fatura basımı için maliye bakanlığınca, matbaa tarafından istenmesi gereken bazı evraklar vardır:

Şahıs Firmaları İçin;

 • Vergi Levhası
 • Kimlik Fotokopisi
 • İmza Sirküleri
 • Son KDV Tahakkuk Fişi

Şirketler İçin;

 • Vergi Levhası
 • İmza Sirküleri
 • Son Yatan KDV Tahakkuk Fişi

İrsaliyeli fatura basımlarında da diğer resmi evrakların hepsinde olduğu gibi kullanıma bağlı olarak çeşitlilik gösteren türleri bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Ciltli İrsaliyeli Fatura Basımı
 • Sürekli Form İrsaliyeli Fatura Basımı
 • Lazer Yazıcıya Uygun Fatura Basımı

Ciltli İrsaliyeli Fatura Basımı

Ciltli irsaliyeli fatura basımı işlemlerinde, otocopy kağıdına (kendinden karbonlu kağıt) basımı yapılan irsaliyeli faturalar, numara sırasına göre özenle harmanlandıktan sonra ciltlenerek paketlenir. Ciltleme işlemini defter haline getirmek olarak tanımlayabiliriz. Bu ciltleme üstten tutkallı olarak olmakla beraber, Yandan veya perforajlı olarak, yani daha kolay koparılması açısından kopartma delikli olarak yapılabilir.

Sürekli Form İrsaliyeli Fatura Basımı

Sürekli form irsaliyeli fatura basımlarında sistem diğerlerine göre daha farklıdır. Sürekli form sistemi yazıcısı gereğince daha farklıdır. Yazıcısı traktörlü sistem olduğu için kağıdın yürümesi için faturaların yanlarında delikler bulunur. Faturalar birbirlerinden perforaj ile ayrıldığı için yazıldıktan sonra kolaylıkla kopmaktadır.

Lazer Yazıcıya Uygun Fatura Basımı

Lazer yazıcıya uygun irsaliyeli fatura basımları son günlerde en çok kullanımı artan ürünümüzdür. Lazer yazıcıya uygun irsaliyeli faturanın en avantajlı tarafı ise ekstra bir yazıcı gereksinimi olmadan, ofisinizde mevcut bulunan lazer veya inkjet yazıcınız ile kolaylıkla yazdırabilmenizdir. Lazer yazıcıya uygun olan irsaliyeli fatura basımımızın otocopy kağıdına değil 1. hamur kağıdına yapıldığını belirtmek isteriz. Bu kağıtta kendinden karbon özelliği yoktur ve elde yazıldığı takdirde tüm kopyaların ayrı ayrı yazılması gerekir. 1. Hamur kağıtlar isteğe bağlı olarak renkli kopyalar halinde kullanılabilir.

Bu belge 1 Asıl 3 Suret (4 Nüsha) olarak düzenlenir ve hem fatura hemde sevk irsaliyesi görevi görür. İrsaliyeli fatura, maliye anlaşmalı matbaalara fatura ölçülerinde bastırılarak temin edilir. İrsaliyeli faturanın altında “bu belgenin sevk edilen malla birlikte bulunması halinde ayrıca sevk irsaliyesi aranmaz.” ifadesi bulunmalıdır.

İRSALİYELİ FATURA

İrsaliyeli Fatura Tanımı: İrsaliyeli fatura, fatura ve sevk irsaliyesinin yerine geçerek düzenlenen bir belgedir. Fatura ve sevk irsaliyesinin ayrı ayrı düzenlenmesi, mükellefin iş yükünü artırdığı gibi faaliyetlerinin de aksamasına neden olmaktadır.

İrsaliye Nedir?

Satılan malı bir yerden başka bir yere sevk ederken kullanılan, maliye onaylı, mal teslimini gösteren resmi belgeye irsaliye denir. İrsaliye, malı satan firma tarafından en az 3 nüsha olarak düzenlenir. Bir asıl ve bir suret malı alana, bir suret taşıyıcıya ve diğer nüsha ise firmada kalır.

İrsaliye ve fatura tanımlarından da anlayacağınız üzere “Fatura” ve “sevk irsaliyesinin” yerine geçerek düzenlenen bir belgedir.

Yasada belirtilen malın teslim tarihinden 7 gün içerisinde fatura düzenleme maddesinden yararlanmak istemeyen ve malın çıkışı sırasında fatura kesen firmaların kullandığı belgedir. Bu belge fatura değeri taşır. Fatura değeri taşıması yanı sıra sevk irsaliyesi görevi de taşıdığı için yasal olarak mal çıkışı sırasında fatura kesmek yerine irsaliyeli fatura keserek yasal zorunluluğunuzu tamamlamış olursunuz.

 

SÜREKLİ FORM FATURA BASIMI ÇEŞİTLERİ

 • A4 Ebadında Ciltli Fatura Basımı
 • A5 Ebadında Ciltli Fatura Basımı
 • A4 Ebadında Tutkallı Fatura Basımı
 • A5 Ebadında Tutkallı Fatura Basımı
 • A4 Ebadında Lazer Yazıcıda Yazılabilir Fatura Basımı
 • A5 Ebadında Lazer Yazıcıda Yazılabilir Fatura Basımı
 • Perforajlı Lazer Yazıcıda Yazılabilir Fatura Basımı
 • 1. Hamur Fatura Basımı
 • Kalın Gramaj Fatura Basımı
 • Sürekli Form Fatura Basımı

FATURA BASIM FİYATLARI

Fatura baskı fiyatları işin türü, miktarı ve özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Fatura basımlarında fiyatlandırma döviz bazlı olduğundan döviz değişkenliğine bağlı olarak artabilir yada azalabilir. Fatura fiyatları için önem arz eden etkenleri sıralamak gerekir ise;

 1. Faturanın sürekli form, ciltli yada lazer yazıcıya uygun olması
 2. Faturalarınızdaki baskı rengi sayısı (tek renk, 2 renk, 3 renk, cmyk vb.)
 3. Faturalarınızın nüsha sayısı
 4. Firmamız fatura basımı konusunda en uygun fiyatları vererek en kaliteli hizmeti sunmayı hedef edinmiştir.

FATURA BASKI

Fatura basım yetkisi yalnızca maliye ile anlaşmalı matbaa sıfatı taşıyan matbaaların basımını yapabildiği resmi bir evraktır. Biz Tanıtım Matbaacılık olarak 38 yıllık tecrübemiz ve maliye ile olan anlaşmamız sayesinde fatura basımı ve diğer resmi evraklarınızın basımı konularında doğrudan yetkiliyiz. Fatura bastırmak için bize ulaşabilirsiniz.

FATURA MATBAA

Fatura, maliye bakanlığının yükümlülüklerince değerli evrak statüsündedir. Bu yüzden sadece maliye bakanlığı tarafından yetki verilmiş “maliye anlaşmalı matbaa” sıfatı ve yetki levhası olan sürekli form matbaa firmaları tarafından üretilebilir. Her firma bağlı bulunduğu ile ait bir anlaşmalı matbaa’ya müracaat ederek gerekli evrakları ilettikten sonra fatura bastırma işlemini gerçekleştirebilir. Fatura bildirimleriniz anlaşmalı matbaa tarafından maliye bakanlığı’na online olarak bildirilmektedir. Bu sizin faturalarınızı elinize ulaştığı andan itibaren kullanmanızı sağlamaktadır. Biz Tanıtım Matbaacılık olarak “İstanbul (34) ilinde 3091 numaralı anlaşmalı matbaa” olarak hizmet vermekteyiz. Bünyemizde bulundurduğumuz son teknoloji fatura baskı makinaları ile her türlü ihtiyacınıza en iyi şekilde karşılık vermekteyiz. İstanbul Fatura Basımı hizmetimiz hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

Fatura Basımı İçin Gerekli Evraklar (Belgeler)

Fatura resmi bir evrak olduğu için sizin ve matbaanın güvenliği için bazı evraklar istenmektedir. Bu evraklar matbaaya ulaştığında fatura basma sürecine geçilir.

Fatura bastırmak için gerekli evraklar aşağıda sıralandığı gibidir:

Şahıs Firmaları İçin;

 • Vergi Levhası Fotokopisi
 • İmza Sirküleri Fotokopisi
 • Kimlik Fotokopisi
 • Son Yatan KDV Tahakkuk Fişi Fotokopisi

Şirketler İçin;

 • Vergi Levhası Fotokopisi
 • İmza Sirküleri Fotokopisi
 • Şirket Müdürü Kimlik Fotokopisi
 • Son Yatan KDV Tahakkuk Fişi
 • Ticaret Sicil Gazetesi
İletişim